medn kos 1V Žirovnici je 10. aprila potekal že šesti tradicionalni mednarodni turnir v košarki na vozičkih. Kot prvi ekipi sta se na parket zapeljali gostitelji turnirja in štajerski »toti pubeci« . Več športnega duha so pokazali Gorenjci, saj so goste ugnali z rezultatom 54:47. Na drugi tekmi so se pomerili gostje iz avstrijske Koroške in prijatelji  iz  italijanskega mesta Gradiška ob Soči. Več energije so imeli severni sosedje, ki so ekipo Castelvecchio premagali z rezultatom 72:47. Po tej tekmi je bilo že znano, da se bodo za končno  tretje mesto pomerili Mariborčani in Italijani. medn kos 2Boljši so bili Mariborčani, ki  so tekmo dobili s tesnim rezulttom 63:61.
Za prvo mesto so zaigrali Gorenjci in Avstrijci. Po hudem boju so domačini v tretji četrtini popustili in tako je odšla zmaga v roke ekipi RSV Kärnten (56:82).
Turnirja se je ogledalo kar nekaj znanih domačih bivših košarkarjev in prijateljev. Med navijači pa smo opazili tudi prijatelja domačih paraplegikov legendarnega košarkarja Romana Horvata, ki si je z velikim  zanimanjem v spremstvu soproge in dveh hčera  ogledal tekme. Turnir je bil uspešno izpeljan s pomočjo donatorjev. Za to so poskrbeli Zveza paraplegikov Slovenije, podjetje za distribucijo katetrov Lentismed, zeliščna prodajalna in drogerija Sivka, Štern-cevne instalacije, odvetnik Bojan Visočnik ter trgovina Aligator.

dpik logo 
Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

 QR DPIK

 

 

 

 

Obiskovalci

4195220
Danes
Včeraj
Ta teden
Ta mesec
Skupaj
218
391
3101
14379
4195220

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd