FOTOGRAFIJE - Slikarke, slikarji in rezbarji Likovne sekcije pri Zvezi paraplegikov Slovenije so se 13. aprila 2015 zbrali na vsakoletni tradicionalni slikarski delavnici v Novem mestu. Odmevno delavnico je v organizaciji Zveze odlično pripravilo Društvo paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja. Kulturno dogajanje je namreč posnela tudi lokalna TV Vaš kanal.
nm1-del2015
V prostorih društva in okolici je svoje znanje nadgrajevalo večje število likovnikov in rezbarjev iz petih pokrajinskih društev. Med njimi tudi člani Mednarodnega združenja slikarjev, ki svoja dela ustvarjajo z usti ali nogami. nm2-del2015Odsotna sta bila polnopravni član omenjenega združenja Benjamin Žnidaršič in štipendist Željko Vertelj, ki sta se pripravljala za skupinsko razstavo v Nemčiji. Na delavnici pa je sodeloval tudi Metod Zakotnik – vodja kulturnih dejavnosti pri ZPS. Dodamo pa naj, da se je v slikanju na drugi delavnici poskušala nova slikarka Marija Kerec. Zaželimo ji veliko uspehov in vključitev med slikarje ZPS.
Pod mentorskim vodstvom
Rassa Causeviga so se naši umetniki izpopolnjevali v tehniki olje na platno, risbi s svinčnikom in akvarelu.
Sončen in prijeten pomladanski dan, z lepo naravno okolico društvenih prostorov na obrobju dolenjske prestolnice, je dal slikarkam in slikarjem veliko motivike in inspiracije za plodno ustvarjanje.

dpik logo 
Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

 QR DPIK

 

 

 

 

Obiskovalci

4195226
Danes
Včeraj
Ta teden
Ta mesec
Skupaj
224
391
3107
14385
4195226

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd