Zveza paraplegikov Slovenije je 24. maja 2017 za zaposlene pripravila usposabljanje za varno in zdravo delo. Namen usposabljanja je pridobivanje znanj, spretnosti in navad ter seznanjanje z nevarnostmi in škodljivostmi na delovnem mestu dpik delo1ter ukrepi za odpravo le-teh. S pravilnim izvajanjem teh ukrepov se delavci učinkovito varujejo pred poškodbami pri delu in boleznimi, povezanimi z delom. Tako lahko varno opravljajo svoje delo brez posledic za zdravje do upokojitve.
Potek teoretičnega in praktičnega usposabljanja:
- teoretično usposabljanje za varno delo (predavanje),
- preizkus teoretične usposobljenosti za varno delo (izpolnjevanje testa),
- praktično usposabljanje za varno delo na delovnem mestu (demonstracija dela),
- preizkus praktične usposobljenosti za varno delo (po kontrolniku s prikazom dela).
dpik delo2Ta dan je pod okriljem Zveze v prostorih URI – Soča potekala tudi izkustvena delavnica – »
Komunikacijske tehnike za učinkovitejše komuniciranje na delovnem mestu in doma.«
Delavnico sta vodila doktorandka relacijske zakonske in družinske terapije univ.dipl.lit.komp.
Marija Remškar in kadrovski manager univ.dipl.soc. Nejc Ojsteršek. Cilj delavnice je bil predvsem skozi različne vidike osvetliti komunikacijske težave, na katere lahko med delom naletimo in se seznaniti z različnimi komunikacijskimi veščinami in tehnikami s katerimi lahko vplivamo na učinkovitejše komuniciranje, ki prinaša večjo samozavest in boljše odnose. Predstavljena so bila teoretična izhodišča razumevanja mehanizmov komunikacije, ki so se integrirala skozi spoznavanje različnih komunikacijskih tehnik ter izvedbo vaj na praktičnih primerih iz delovnega okolja zaposlenih. Udeleženci so s pomočjo delavnice sposobni prepoznati in krepiti lastne naravne sposobnosti za prožno komunikacijo, aktivno poslušanje, ustvarjalno in odprto odzivanje v čustveno zahtevnih situacijah. Naučili so se tudi asertivnega komuniciranja, ki je ključ do uspešnih odnosov

dpik logo Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

 QR DPIK

 

 

 

 

Obiskovalci

3589333
Danes
Včeraj
Ta teden
Ta mesec
Skupaj
919
838
3288
15279
3589333

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinajskd

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Logo sava zavarovalnicaspringer riders