Zadnje novice

DONACIJA NAŠIH PRIJATELJEV MOTORISTOV

Donatorji Springersi1 Postojna19V soboto 5.oktobra 2019 so člani motorističnega kluba iz Hruševja ob zaključku motoristične sezone na svojem rednem srečanju predali ček predstavnikom Društva paraplegikov Istre in Krasa.

Prostovoljne prispevke, ki so jih zbirali na srečanju motoristov v organizaciji kluba SPRINGER RIDERS so namenili članom društva paraplegikov Istre in Krasa zaDonatorji Springersi2 Postojna19 postavitev premičnih sedežev v naše kombinirano vozilo.

Ček v višini 500,00 EUR je izročil predstavnik Springer Riders, podpredsedniku društva paraplegikov Istre in Krasa Slavku Bračiču.

Za to plemenito dejanje se jim še enkrat iskreno zahvaljujemo z upanjem za sodelovanje tudi v bodoče.

8. REDNA SEJA UPRAVNEGA ODBORA DRUŠTVA

Upravni odbor Koper19V sredo 5. oktobra je v prostorih društva potekala 8. redna seja upravnega odbora Društva paraplegikov Istre in Krasa.
Obravnavali smo naslednje točke dnevnega reda:

1. Pregled zapisa v zapisniku 7. Seje U.O. z dne: 27.2.2019, pregled realizacije sklepov.
2. Organizacija 40. obletnice društva
3. Kompenziranje invalidnosti – prošnje članov
4. Razno

SLIKARSKA DELAVNICA V KAMPU ADRIA V ANKARANU

Slikarska delavnica1 Ankaran19GALERIJA SLIKE
Na prelep jesenski dan v četrtek 26. septembra 2019 smo se v Kampu Adria v Ankaranu, Jadranska cesta 25, na likovni delavnici, ki jo je organiziralo DruštvoSlikarska delavnica2 Ankaran19 paraplegikov Istre in Krasa v sodelovanju z Zvezo paraplegikov Slovenije, Občino Ankaran in Zavodom Ars Viva zbrali slikarji iz cele Slovenije. Zbralo se je okoli 37 slikarjev in spremljevalcev, ki so ustvarjali pod mentorskim vodstvom Rajka Čauševiča.

Skozi slikanje in risanje razvijamo samostojni izraz, seznanimo se z različnimi tehnikami risanja in slikanja ter s tem pridobimo priložnost opredmetiti svoje želje. S sliko ali risbo imamo priložnost javno spregovoriti na likovni način. Obenem pa tudi iščemo trenutke v katerih čisto veselje ob odkrivanju novega v slikarstvu postane edini smisel. Več časa se družiš z barvo in čopičem bolj razumeš pomen ustvarjanja. Slikanje z usti ali roko ztahteva potrpežljivost. Skozi pomakanja čopiča v kupček barve na paleti in skozi udarne, plahe, občutene in premišljene poteze na platnu se skušamo podajati v polje neznanega.

Slikarska delavnica3 Ankaran19Ukvarjanje s slikarstvom je predvsem potrpežljivo in samokritično učenje obvladovanja slikarske veščine. V slikarje invalideSlikarska delavnica4 Ankaran19 vnaša zadovoljstvo, samozavest in samospoštovanje. Obenem pa dviga motivacijo tudi drugim invalidom, ki spremljajo delo svojih kolegov.

Na srečanje smo povabili tudi mag. Borisa Šušmaka, predstavnika društva Doves, FEE Slovenia, ki je polnopravni član Fundacije za okoljsko vzgojo (FEE) in smo skupaj iskali rešitve za boljše pogoje ljudi na invalidskem vozičku za vstop v morje ter o programu Modra Zastava. Na posvetu se nam je pridružila podžupanja Mestne občine Koper Olga Franca, ki je predstavila prizadevanja občine na socialnem področju. Za zaključek je piko na srečanje dal župan Občine Ankaran Gregor Strmčnik in Katja Pišot Maljevac, vodja oddelka za družbene dejavnosti. Občina Ankaran že nekaj let financira to slikarsko srečanje slikarjev invalidov iz cele Slovenije. Hvala vsem, predvsem Občini Ankaran. Drugo leto se spet dobimo v Ankaranu!

VABILO SLIKARSKA DELAVNICA ANKARAN

Likovna delavnica vabilo Ankaran19VABILO NA LIKOVNO DELAVNICO ANKARAN 2019

Vabimo vas, da se nam v četrtek, 26. septembra 2019 pridružite v Kampu Adria v Ankaranu, Jadranska cesta 25.
Na vsakoletni likovni delavnici, ki jo organizira Društvo paraplegikov Istre in Krasa v sodelovanju z Zvezo paraplegikov Slovenije, Zavodom Ars Viva in Občino Ankaran. Delavnica je zaradi organizirane prehrane, urejenih sanitarij za invalide in zaradi ravnega terena za gibanje invalidov primerna za vse vrste invalidnosti. Turistično naselje leži v središču naselja Ankaran, tik ob morju s plažo dolgo 1 kilometer.
Na delavnico smo povabili invalidne slikarje iz cele Slovenije, neinvalidne slikarje iz širše okolice, predvsem pa vse tiste, ki jih naše ustvarjanje zanima, da se nam preko celega dneva pridružijo in spoznajo naše delo.
Poseben poudarek bomo dali razvoju domišljije in izmenjavi izkušenj med slikarji. Težimo k temu, da udeleženci pod mentorskim vodstvom likovne naloge rešijo na čimbolj ustvarjalen, samosvoj način.
Na srečanje smo povabili mag. Borisa Šušmaka, predstavnika društva Doves, FEE Slovenia, ki je polnopravni član Fundacije za okoljsko vzgojo (FEE) in bomo skupaj poiskali rešitve za boljše pogoje ljudi na invalidskem vozičku za vstop v morje ter o programu Modra Zastava.

Urnik
- zbor udeležencev ob 9.30 uri
- ogled kraja in priprava na slikanje
- v dopoldanskih urah slikanje v okolici kampa Adria na temo Morska obala pod mentorskim vodstvom Rajka Čauševiča.
- ob 13.30 uri kosilo v restavraciji
- v popolanskem delu prosto slikanje in izmenjava izkušenj z drugimi avtorji
- ob 16.00 uri razstava narejenih ali prinesenih del
- pogovor z udeleženci in javnostjo.

DELAVNICA JE BREZPLAČNA!

Kontakt: Benjamin Žnidaršič, tel. 041 741 750
Predsednik:  Željko Geci

dpik logo40 
Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

 QR DPIK

 

 

 

 

Obiskovalci

3934534
Danes
Včeraj
Ta teden
Ta mesec
Skupaj
452
335
3014
18407
3934534

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd